David Koller Acoustic Tour 2020 - již v předprodeji
PŘIPRAVUJEME. Chyť mě, jestli na to máš.
Dárkové poukazy pro rok 2020 právě v prodeji.

Na Bergmanovy Scény z manželského života tentokrát do divadla.

Také další představení letošní přehlídky nejzajímavějších inscenací současnosti BEST FEST slibuje silný zážitek. Divadelní adaptace filmu slavného švédského režiséra Ingmara Bergmana Scény z manželského života zachycuje rozpad zprvu šťastného, deset let trvajícího manželství. To se pod tíhou každodennosti a různých neshod postupně mění z velké zamilovanosti až po fyzické napadání. Situace partnerského páru, Johana a Marianny, je o to bolestnější, že nemůže žít spolu, ani bez sebe a deptá ho sinusoida neustále se střídající lásky a nenávisti.
Skvěle napsané dialogy vychází ze skutečných Bergmanových zkušeností se ženami, především se svojí životní múzou, herečkou Liv Ullmanovou.  Sám se přiznal, že napsání scénáře mu trvalo tři měsíce, ale potřeboval k němu prožitky z dlouhého úseku svého života. Ostatně, i mnohý z diváků často nabývá dojmu, jako by se na jevišti odehrávaly scény z jeho manželského života.
Inscenace v režii Vladimíra Strniska je ovšem na rozdíl od vážného Bergmanova filmu odlehčena i humornými okamžiky, a tak se diváci často neubrání smíchu. Přispívají k tomu i výkony herců, Michala Dlouhého a Michaely Badinkové v rolích hlavních aktérů a Kamila Halbicha s Barbarou Lukešovou coby jejich protihráčů. „V této hře je spousta situací, které zažíváme dnes a denně všichni a to je, myslím, i největší devíza tohoto představení,“ říká Michal Dlouhý a zároveň se přiznává, že nabídku, zahrát si v této adaptaci nedokázal odolat. „Byla natolik lákavá, že by účast odmítl jen blázen.“

Scény z manželského života
pátek 18. října 19.30

Další zajímavosti