PŘESUNUTÉ představení Na Vánoce budu gay

Na koncertě swingových pokladů se budete cítit skvěle

Karlovarský Big Band se neúnavně věnuje odkazu jazzových a swingových velikánů a již od roku 1986 připomíná skladby, které svojí pozitivní energií těší celé generace posluchačů. Do koncertního programu, nazvaného „Poklady swingu“, vybral skvosty, jejichž lesk časem nepřestal zářit. Ba naopak, se značným ohlasem je interpretují i současné hvězdy pop music.
Platí to například o nesmrtelném hitu „Feeling Good“, který zkomponoval proslulý britský skladatele Leslie Bricusse. O jeho neutuchající popularitě svědčí i to, že jej americký zpěvák John Legend zazpíval u příležitosti inaugurace amerického prezidenta J. Bidena.
K dalším nezapomenutelným evergreenům patří skladba George Gershwina „Somebody Loves Me“, která je po celém světě známá z mnoha úžasných verzí. Příští rok tomu bude sto let, co zazněla poprvé a poté ji na svůj repertoár zařadily nejslavnější pěvecké ikony, za všechny stačí připomenout Ellu Fitzgerald.
Tuzemskou tvorbu připomene nádherná milostná píseň Jaroslava Ježka „Svítá“ s podmanivým textem Jana Wericha a Jiřího Voskovce. Také ona vždy spolehlivě navodí báječnou atmosféru a leckdo z nás si přeje, aby trvala „ještě malou chvíli“.
S Big Bandem ji tentokrát zazpívá představitel nejmladší jazzové a swingové generace David Kleňha. Společně s ním účinkuje i Mirka Lendělová, která si „střihne“ například báječnou píseň „I Won´t Dance“ od Jerome Kerna nebo Gershwinovu „Ś Wonderful“.

POKLADY SWINGU
sobota 4. 11. 19.30

Další zajímavosti