Nabídka míst je nyní bez omezení!
Změna programu v kontextu Mimořádného opatření.

Nebojte se, drahá legrace to nebude!

Diváci, kteří znají mezinárodně úspěšnou komedii francouzského dramatika Francise Vebera Blbec k večeři, si jistě vybaví postavu Francoise Pignona. Veber v ní vytvořil prototyp hrdiny, dobráka, vyznačujícího se laskavostí a dobrotou, až na hranici idiotství. Tato postava se stala ve Francii doslova kultovní, mimo jiné i díky tomu, že ji hráli nejpopulárnější herci své doby. Vůbec poprvé to byl Jacques Brel, později zase eodolatelný  Pierre Richard nebo Gérard Jugnot. 
U nás je specialistou na Pignona Josef Carda, jenž hraje bezelstného blbce tak, že budí výbuchy smíchu i dojetí.  A podobně sklízí úspěch i ve volném pokračování Blbce k večeři, další autorově brilantní komedii, tentokrát nazvané Drahá legrace. Carda svoji postavu popisuje jako „outsidera, který sice není blbej, ale nezavadí o práci a nemá ani korunu, a tak hlídá byt svému kmotrovi, který je naopak bohatý“. Aby na sebe upoutal pozornost okolí a vzbudil dojem, že má peníze, pošle na sebe daňovou kontrolu, což vzbudí zájem jeho okolí, především bývalé manželky.
Kdo si nechce Drahou legraci nechat ujít v Karlovarském městské divadle, má jedinečnou šanci zajistit si ještě vstupenky, které zbývají na galerii. Díky jejich příznivé ceně to rozhodně drahá legrace nebude, kromě Josefa Cardy se diváci navíc mohou těšit na řadu dalších oblíbených herců, například Jana Čenského, Miloslava Mejzlíka nebo Kamilu Špráchalovou.

Drahá legrace
pondělí 23. září 19.30

Další zajímavosti