Mimořádná opatření, Covid-19

Oldřich Vízner opět exceluje, tentokrát jako vesnický ochmelka.

Oldřich Vízner již během své padesátileté herecké kariéry vytvořil mnoho senzačních komických rolí. A výtečně. Stačí připomenout jeho noblesního Saturnina v populární filmové a televizní adaptaci humoristického románu Zdeňka Jirotky.
V poslední době sklízí aplaus za svůj výkon v komedii Zelňačka, kterou sám režíroval. Přiznává, že když si přečetl bestseller Reného Falleta, úplně ho pohltil a okamžitě se rozhodl, že by ho chtěl převést na jeviště. Ke spolupráci se mu podařilo sehnat i své herecké kolegy, Otakara Brouska, Jana Szymika a Vojtěcha Záveského. Premiéra „jeho“ Zelňačky se konala před třemi lety a od té doby se s velkým úspěchem hraje na různých štacích.
Do značné míry se na tom podílí i fakt, že Falletův román znají tisíce českých čtenářů a diváků, kteří si nenechali ujít Zelňačku ve francouzském filmu s legendárním Louisem de Funésem nebo tuzemské verzi s Josefem Somrem a Janem Skopečkem. Příběh o setkání dvou svérázných ochmelků, vzdorujících moderní civilizaci, se suchopárným mimozemšťanem, jenž jim výměnou za báječnou zelňačku plní různá přání, baví publikum po celém světě již od roku 1980.

Zelňačka
pondělí 11. 11. 2019 19:30

Další zajímavosti