Mimořádná opatření, Covid-19

Podmanivý balet Louskáček vypráví o kouzlu Vánoc. Více než sto let dojímá diváky na celém světě.

K nejnavštěvovanějším předvánočním titulům patří na mnoha jevištích po celém světě    skutečný umělecký klenot, balet P. I. Čajkovského Louskáček. Představení, inspirované dvěma příběhy, Myším králem a Vánoční pohádkou, spolehlivě vytváří nádhernou pohádkovou atmosféru, jíž podlehnou jak děti, tak dospělí. Jeho děj totiž vypráví o kouzlu Vánoc, které dokáže proměnit povahu lidí, obyčejnou hračku v krásného prince a alespoň v tomto případě zvítězí dobro a láska nad zlem.
Není bez zajímavosti, že když byl Louskáček poprvé uveden v Mariinském divadle v Petrohradě, diváky ani kritiky moc neoslovil, ba naopak. Dnes ovšem patří k největším „tahákům“ sezóny na každé baletní scéně. Některé pasáže, především slavná „Suita“, se často objevují v dalších uměleckých dílech, hraných i kreslených pohádkách, seriálech či dokonce v reklamách. Ostatně, na kanálu Youtube má miliony zhlédnutí jako ty největší hity populární hudby. A totéž platí o nejkrásnějších pasážích tohoto fenomenálního díla, třeba podmanivém „reji sněhových vloček“.
Karlovarské divadlo uvede Louskáčka v provedení Severočeského divadla a v původní choreografii M. Petipy a a L.I. Ivanova Inscenace, která se v KMD hraje s velkým úspěchem již několik sezón, nabízí divákům díky atraktivním kulisám, překrásným kostýmům a v neposlední řadě i dětským protagonistům, vskutku pohádkovou atmosféru.

Louskáček
středa 8. prosince  19.30

 

Další zajímavosti