PŘESUNUTÉ představení Na Vánoce budu gay

Pohádkové září okouzlí dětské diváky už po patnácté. Zahájí ho Popelka

Také letošní dětskou divadelní sezónu zahájí oblíbený minifestival Pohádkové září, který dětem zpříjemní zahájení školního roku a těm, co ještě divadlo dosud nenavštívily, nabídne osobní setkání s hrdiny pohádek, které nejspíše znají.
Hned první den, v neděli 3.září, za nimi přijedou herci ze známého Docela malého divadla v Litvínově s muzikálem Popelka, který se hraje již od roku 1996 a stále se těší velké oblibě. Je totiž inspirovaný jedním z nejslavnějších pohádkových příběhů vůbec, jehož historie sahá až do roku 1695, kdy byl poprvé sepsán spisovatelem Charlesem Perraultem. Teprve poté ho zpracovali bratři Grimmové, ovšem v poněkud drastické verzi. Od té doby se postava skromné a pracovité Popelky objevila v mnoha knižních, divadelních a filmových adaptacích, k nimž bezesporu patří i mezinárodně úspěšný film „Tři oříšky pro Popelku“, bez nějž si  již padesát let neumíme představit vánoční svátky.
Pro dětské publikum tak bude jistě zajímavé podívat se, jak vypadá Popelka z Litvínova a zda ji najde díky ztracenému střevíčku krásný princ.
I tentokrát se mohou návštěvníci tohoto minifestivalu těšit na nedělní pohádkový průvod městem, který začíná ve 14 hodin.

Další zajímavosti