Mimořádná opatření, Covid-19

Pohádkové září začíná. Na divadelní festiválek se sjíždí děti z celého okolí.

Již tuto neděli odstartuje druhá dekáda divadelního minifestivalu Karlovarského městského divadla Pohádkové září. Tradice, kterou vytvořila ředitelka KMD Dana Neumannová, se uchytila a dnes je její přehlídka představení pro děti natolik populární, že se na ni sjíždějí děti z celého okolí.
Jako vždy se mohou každou zářijovou neděli těšit na báječné pohádky, i na slavnostní zahájení s průvodem oblíbených pohádkových postaviček napříč lázeňským územím.  Herci z Docela velkého divadla v Litvínově, kteří účinkují na jevišti KMD pravidelně, se opět převléknout do pohádkových kostýmů a budou zvát všechny kolemjdoucí na první představení. Tentokrát je inspirováno klasickou pohádkou Karla Jaromíra Erbena Dlouhý, Široký a Bystrozraký. 
O týden později se dočkají Princezny ze mlejna, tentokrát v nastudování Divadla Pegas.
Třetí zářijovou neděli přijede na minifestiválek Divadlo Spejbla a Hurvínka. Hurvínek se s Máničkou ocitnou ve světě známých pohádek a přinese jim to spoustu zážitků. Právě díky Pohádkovému září mohli vidět diváci během uplynulých deseti ročníků celý repertoár tohoto světoznámého divadla. Pro mimořádný zájem připravilo KMD na 22. září dvě představení, první začíná ve 14 hodin, druhé v 16. 30 hodin.
Na čtvrté pohádkové neděli se děti setkají s další oblíbenou postavičkou, Maxipsem Fíkem. Můžeme jim slíbit, že Fík bude opravdu maxi a že bude dělat kousky, které je hodně překvapí.

Další zajímavosti