POZOR! Změny u on-line rezervací.
Nový typ dárkových poukazů právě v prodeji.

Princezna se dvěma zlatými hvězdami

Princezna se zlatou hvězdou patří společně se Třemi oříšky pro Popelku k nejoblíbenějším pohádkovým filmům u nás a její sledování je součástí každoročních vánočních rituálů většiny českých rodin.  Za tento skutečný poklad české literatury i filmu vděčíme Boženě Němcové, autorce řady dalších populárních pohádek (například Princ Bajaja, Čertův švagr, Sedmero krkavců, O Perníkové chaloupce, O Popelce). Okouzlily nejen čtenáře, ale také filmaře, a tak především díky knihám této spisovatelky vzniklo několik hitů české kinematografie.
Ale stejně tak dodnes inspirují i divadelníky.  Známé pohádkové princezně Julii Jurištové kouzlo pohádek natolik učarovalo, že založila vlastní Divadelní společnost, zaměřenou na dětské publikum a uvádí v ní především klasické výpravné příběhy, v nichž nechybí morální apel na diváky.  To samozřejmě platí i o Princezně se zlatou hvězdou na čele, v níž zvítězí láska krásné Lady a prince Radovana nad zlým Kazisvětem.
Tato divadelní verze je zajímavá tím, že v ní má zlatou hvězdu na čele ještě jedna  postava, ale nechte se překvapit která. Prozradíme pouze, že se půvabná Julie Jurištová přehrála z rolí princezny do královny a stále jí to moc sluší.

Princezna se zlatou hvězdou na čele
KMD - neděle 23. září 15.00

(v rámci X. ročníku festivalu Pohádkové září)

Další zajímavosti