On-line nákup Darkových poukazů.

Radůza opět v karlovarském divadle

Známá česká písničkářka Radůza zachycuje svoje, nezřídka dramatické životní peripetie a nálady, ve svých jedinečných šansonech. Její umělecká dráha připomíná některé „pohádkové“ životopisy slavných umělců. Na ulici, kde si v těžkých podmínkách vydělávala na živobytí, ji v roce 1993 objevila zpěvačka Zuzana Navarová a již tři dny na to zpívala ve svatyni českých hudebníků, v pražské Lucerně. O pár týdnů později zde pak triumfovala jako „předskokanka“ slavné americké písničkářky Susanne Vega, o šest let později měla stejnou čest při koncertě Mikea Oldfielda.
Od té doby vydala několik velmi úspěšných sólových alb, která často bez jakékoliv reklamy lámou rekordy v prodejnosti. To prozatím poslední, „Kupředu plout“, natočila loni na podzim, společně se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, který dirigoval její spolužák Jan Kučera, shodou okolností šéfdirigent Karlovarského symfonického orchestru. Unikátní a mimořádně působivé hudební melodrama inspirovaly strhující osudy italské revolucionářky Anity Garibaldi.
Díky originálním písním, čerpajícím mimo jiné i z některých lidových „odrhovaček“, Radůza zaujala také publikum v zahraničí, například Polsku a ve Francii. V rámci svého letošního podzimního turné opět zavítá i do Karlových Varů, kde si již dokázala získat početnou skupinu nadšených fanoušků, těšících se na každý její koncert. 

Radůza s kapelou
středa 15.září 19. 30

Další zajímavosti