Mimořádná opatření, Covid-19

Světoznámá diva zazpívá v divadle vánoční písně

Karlovarské městské divadlo připravilo i v letošní sezóně velmi atraktivní adventní program, jehož součástí bude také galakoncert světoznámé sopranistky Evy Urbanové.
Svojí skvělou uměleckou kariérou navázala na řadu legendárních českých pěvkyň, které se dokázaly prosadit na nejslavnějších operních scénách na světě. Také ona úspěšně účinkovala například v milánské La Scale nebo newyorské Metropolitní opeře a na mnoha dalších zahraničních jevištích.  Navíc patří již téměř dvacet let k největším hvězdám Národního divadla. Fenomenální výkony této divy byly oceněny prestižními cenami, mimo jiné je nositelkou Ceny Thálie a ve Francii byla jmenována Rytířem řádu umění a literatury. 
Její repertoár je velmi rozsáhlý a dokazuje schopnost této skvělé interpretky vtělit se do různých postav. Například v Dvořákově Rusalce už si zapívala nejen hlavní roli, ale také Cizí kněžnu či Ježababu. K jejím nejmilejším skladatelům patří Leoš Janáček a není náhodné, že největší ovace sklízí Eva Urbanová za Kostelničku v Její pastorkyni (právě za ni získala Cenu Thálie). A vynikající gramofonová nahrávka Fibichovy Šárky byla nominována na nejvýznamnější hudební cenu na světě vůbec, na Grammy.
Značnou popularitu zpěvačka získala i díky tomu, že je ochotna střídat různé operní žánry a nepohrdá ani muzikály či rockovou muzkou. Patří k těm umělcům, co jsou přesvědčení, že takové spojení může přilákat do divadla publikum i na vážnou hudbu. 
Svoje fanoušky bezesporu potěší novým koncertním programem, na němž vedle parádních árií zazní i nesmrtelné vánoční koledy.

Eva Urbanová- Vánoční koncert
pátek 6. 12. 2019 19:30

Další zajímavosti