Mimořádná opatření, Covid-19

Symfonici a jazzmani uvedou na letošním Jazzfestu největší hity slavných autorů

Nejen filmoví nadšenci, ale také ti hudební se po delší nedobrovolné pauze, způsobené nejrůznějšími restrikcemi, konečně dočkali svých oblíbených festivalů.  K nim bezesporu patří i svátek jazzové hudby, Mezinárodní jazzový festival Jazzfest. Podobně jako v případě MFF se část pestrého programu uskuteční i v historické budově Karlovarského městského divadla. 
V pátek 3.září se zde odehraje velkolepý koncert, nazvaný Soul Stars  Symphony, na němž spojí své síly  Západočeský symfonický orchestr, jazzové combo JazzFrancies a výteční zpěváci  Petra Brabencová,  Martin Růža a Jaroslav  Dolník. Společně zahrají a zazpívají slavné hity legendárních autorů z žánrové oblasti soul-funky, jakými jsou Ray Charles, Stevie Wonder, James Brown, Michael Jackson a další.
Tento ambiciózní projekt zaranžoval známý saxofonista, skladatel a kapelník Milan Krajíc, jenž léta spolupracuje se špičkovými jazzmany a orchestry u nás i v zahraničí. Právě díky tomu se mu daří přilákat je do Karlových Varů na Jazzfest, jenž za více než dvacet své existence získal značný respekt, jak mezi kolegy z branže, tak u publika. Ostatně, právě Milan Krajíc má nemalé zásluhy na tom, že coby zdatný organizátor a oblíbený pedagog vychoval novou generaci hráčů a fanoušků a díky jim se Karlovy Vary těší pověsti města, kde se daří jazzu.

Soul Stars Symphony
Pátek 3.září 19.30

Další zajímavosti