Mimořádná opatření, Covid-19

Tisíce televizních diváků si díky populární soutěži mohly prohlédnout historickou budovu karlovarského divadla

Již druhý měsíc je kvůli vládním nařízením uzavřeno také Karlovarské městské divadlo. Těsně před tím, než toto závažné rozhodnutí vešlo v platnost, se v atraktivním areálu historické budovy natáčelo další kolo populární talentové soutěže televize Nova SuperStar. Odvysílána byla v neděli 26. dubna a také díky jedinečným záběrům na tento architektonický skvost se stala nejsledovanějším televizním pořadem večera, když ji zhlédlo 853 tisíc diváků. Tento vysoký počet mimochodem představuje množství návštěvníků Karlovarského městského divadla za dvacet sezón, průměrná roční návštěvnost totiž činí kolem čtyřiceti tisíc diváků.
Avšak mnozí z nich ani netuší, jak krásná zákoutí se v historické budově nachází. Účastníci soutěže je využili v maximální možné míře a kamery je zachytily i v zákulisí. Ale nešlo jen o tento efekt, tím, že za pronájem celého areálu televize Nova zaplatila tržní nájemné, karlovarskému divadlu pomohla alespoň částečně nahradit citelný pokles tržeb.
„Ráda bych ještě jednou poděkovala televizi Nova, že si vybrala pro natáčení SuperStar z řady jiných možností právě nás,“ říká ředitelka Karlovarského městského divadla Dana Neumannová.
V neposlední řadě si pochvaluje i báječnou atmosféru, kdy ještě mohlo být divadlo zaplněno jak účinkujícími. O co smutnější jsou třeba současné přenosy z prázdného hlediště Národního divadla se sólisty, tančícími či hrajícími v rouškách.
Nezbývá než doufat, že se podobné akce a především běžný divadelní život vrátí do  budovy Karlovarského městského divadla co nejdříve. Ostatně, soutěže mladých talentovaných umělců tady nejsou ničím výjimečným a na zdejším pódiu již řada z nich vystupovala. Například    Zbyněk Drda, rodák z nedalekého Ostrova, vyhrál v roce 2006 třetí řadu SuperStar a poté se stal Objevem roku. 

Další zajímavosti