PŘESUNUTÉ představení Třináct u stolu
PŘESUNUTÉ představení Deštivé dny
PŘESUNUTÉ představení Manželský...

Už jste viděli kocoura ve zlatých botách?

Také na tuto neděli připravilo Karlovarské městské divadlo pohádkové odpolední představení, jimž bude tentokrát veselý muzikál „Kocour v botách“. Je sice inspirován slavnými pohádkami bratří Grimmů, ale málokdo dnes ví, že poprvé se postava Kocoura v botách objevila již v roce 1697 v „Pohádkách matky Husy“, vydaných francouzským spisovatelem Charlesem Perraultem. Obsahovaly několik příběhů, které tento téměř zapomenutý autor zaznamenal z ústních podání vypravěčů, kromě „Kocoura v botách“ také „Červenou karkulku“, „Popelku“ nebo „Šípkovou Růženku“.
A právě z Perraultova díla později vycházeli další autoři, mimo jiné bratři Grimmové či někteří čeští pohádkáři. Dnes už tak nikdo nezjistí, kdo je vlastně skutečným autorem pohádek, po staletí fascinující děti i dospělé na celém světě.
Podobně jako ony, i „Kocour v botách“ existuje v mnoha verzích, nejen knižních, ale také filmových či divadelních a od toho původního se v mnohém liší. Docela velké divadlo z Litvínova vytvořilo z oblíbené pohádky muzikál, v němž má kocour boty dokonce zlaté a kvůli nim musí dělat dobré skutky. A to je dobře.

Kocour v botách
KMD neděle 12. února 15.00

 

Další zajímavosti