Mimořádná opatření, Covid-19

V karlovarském divadle se odehraje exkluzívní předpremiéra nového filmu Paola Sorrentina.

V Karlových Varech, městě filmu a hudby, se v pátek 19. a v sobotu 20. listopadu bude konat skutečně jedinečná událost, která odstartuje zcela nový společný projekt Mezinárodního filmového festivalu a České filharmonie, nazvaný „Variace“. Bude slavnostně zahájen exkluzivní předpremiérou nového filmu vynikajícího italského režiséra, scénáristy a herce Paola Sorrentina „Boží ruka“ v Karlovarském městském divadle.
Enfant terrible současné světové kinematografie má díky snímkům, k nimž patří například „Mládí“, „Velká nádhera“ nebo televizní seriál „Mladý papež“ a „Nový papež“   také u nás velké množství fanoušků. Ostatně, jeho díla se pravidelně promítají na MFF, již před dvaceti lety zde byl například uveden jeho debut „Přebytečný člověk“.
„Boží ruka“ je o to cennější, že v ní Sorrentino čerpá ze svého života, vypráví o svém dospívání v Neapoli a mimo jiné připomíná éru, kdy zde ve zdejším klubu hrál legendární fotbalista Diego Maradona. Režisér se netají tím, že se pro něj, coby dospívajícího mladíka, stal doslova „polobohem“. Tím spíše lituje, že se Maradona nedožil premiéry.
Nesporné kvality „nejosobnějšího“ Sorrentinova díla, dokazuje i skutečnost, že letos získal Velkou cenu, Stříbrného lva na letošním benátském festivalu.

Boží ruka
pátek 19. listopadu 19.30

Další zajímavosti