David Koller Acoustic Tour 2020 - již v předprodeji
PŘIPRAVUJEME. Chyť mě, jestli na to máš.
Dárkové poukazy pro rok 2020 právě v prodeji.

V roli Boženy Němcové se představují nejpopulárnější herečky současnosti

Je nepsaným pravidlem, že do role jedné z národních ikon, spisovatelky Boženy Němcové, bývají obsazovány výrazné představitelky různých hereckých generací, například Dana Medřická, Jiřina Švorcová, Jana Hlaváčová, Dana Syslová, Jana Březinová či Lenka Vlasáková.  Tak je tomu i v současnosti.
Zatímco křehká Anna Geislerová ji hraje v právě natáčené historické minisérii České televize, její kolegyně Tatiana Vilhelmová představuje významnou spisovatelku a národní buditelku, krutě pronásledovanou osudem, ve vícežánrové koláži divadla Viola, nazvané Neumím jinak než láskou.  Výtečná herečka v ní (společně s Alešem Procházkou a Tomášem Pavelkou) velmi působivě předvádí smršť emocí, když se střídavě proměňuje ze svobodomyslné, konvencemi nespoutané, ale odtažité manželky přísného muže, ve vášnivou a oddanou milenku svého přítele, jemuž v touze po opravdové lásce podlehne. Svoje chování ospravedlňuje tím, že jí doma srdce skřípe, ale s jiným mocně bije.
O úspěchu inscenace, režírované Milošem Horanským, mimo jiné svědčí i to, že se ve Viole i na štacích po celé republice hraje již šestou sezónu. V Karlovarském městském divadle bude uvedena v rámci letošní přehlídky BEST FEST, toho nejlepšího a nejzajímavějšího, co nabízí současná česká divadelní produkce.

Neumím jinak, než láskou
neděle 13. října 2019  19.30

Další zajímavosti