Mimořádná opatření, Covid-19

Veronika Žilková se s Míšou Dolinovou vyřádí v řevnivé kuchařské show

Jednou z mála příležitostí setkat se na jevišti s populární herečkou Veronikou Žilkovou mají diváci komedie Čarodějky v kuchyni. Žilková totiž v současné době často pobývá se svým manželem Martinem Stropnickým na diplomatické misi v Izraeli. Ale čas od času si domů zalétne zahrát pár představení a v Čarodějkách přitom vystřídá svoji kolegyni Sandru Pogodovou, s níž svoji roli již třetí sezónu alternuje.
Společně s Michalou Dolinovou se představí jako dvě, léta se navzájem nesnášející herečky, které uvádějí populární televizní cooking show.  Jejich vztahy rozhodně nelze kvůli jistému muži považovat za idylické a režisér celé show (Vincent Navrátil) má co dělat, aby jejich neskrývanou řevnivost krotil.  Musí tak činit přesto, že je v zájmu televizní sledovanosti podívanou opepřit různými excentrickými výstupy. A o ty není rozhodně nouze. Diváci se při nich každopádně velmi dobře baví a dokonce se něco málo přiučí o kuchařském umění. Někteří navíc mohou ochutnat na jevišti čerstvě připravené pokrmy či nápoje.
Autorkou mezinárodně úspěšné komedie je kanadská dramatička, režisérka a choreografka Caroline Smithová. Za Čarodějky v kuchyni (v originále The  Kitchen Withes) získala ocenění za nejlepší kanadskou hru v roce 2005. Její premiéra se konala v roce 2003 v Ontariu. Česká verze v režii Romana Štolpy se jí mimochodem hodně podobá.

Čarodějky v kuchyni
KMD úterý 6. července 19.30

Další zajímavosti