Mimořádná opatření, Covid-19

Veronika Žilková se vrací na jeviště a nechá nahlédnout do svého soukromí.

Herečku Veroniku Žilkovou lze bezesporu považovat za jednu z nejvýraznějších osobností českého divadla, filmu a televize. Tím spíše bylo pro mnoho jejích fanoušků velkým překvapením, když se rozhodla opustit svoji uměleckou profesi a přestěhovala se do Izraele, kde její manžel Martin Stropnický plní roli velvyslance České republiky. Ostatně, vždy, když to bylo nutné, coby matka pěti dětí upřednostnila svoji rodinu. A je pro ni příznačné, že se do Čech nevrátila kvůli práci, ale především s ohledem na svoji šestadevadesátiletou maminku, aby o ni v době koronavirové krize osobně pečovala.
Díky tomu si však může alespoň částečně odskočit na jeviště, kde společně se svojí kolegyní Michaelou Dolinovou účinkuje v komediálním stand-upu, nazvaném V roušce Evině. Obě nechají diváky nahlédnout do svého soukromí, které je často velmi dramatické. Ostatně, Veronika se s nejmladší dcerou Kordulkou ocitla v Izraeli v době, kdy vypukla celosvětová pandemie nemoci Covid-19 a kvůli tomu musela řešit problémy, na něž rozhodně nebyla připravená. Jedním z nich byl nakonec i velmi složitý návrat domů, zrovna v době, kdy byla zcela paralyzovaná letecká doprava.
Po návratu se navíc dobrovolně uzavřela do dobrovolného domácího vězení, aby minimalizovala riziko, že se její maminka nakazí nebezpečným virem. Ve srovnání s tím, co musela zvládnout ona sama jako hlava početné rodiny, jde ale spíše o odpočinek. Na otázku, jak zvládla péči o tolik dětí a náročnou práci dohromady, odpovídá: „Vůbec nechápu, jak jsem mohla každý den točit a hrát. Vstávala jsem hrozně brzy ráno, vždycky jsem jim navařila, připravila svačiny, odjela jsem na natáčení, pak jsem se nějak odpoledne prolnula doma a zkontrolovala jim úkoly, šla hrát a v noci jsem žehlila nebo prala. Myslím si, že jsem byla blázen.“
Stand-up komedie v roušce Evině diváky nejen výborně baví, ale zároveň jim dává najevo, že životy celebrit zdaleka nejsou tak báječné, jak by se na první pohled mohlo zdát a že je trápí naprosto stejné starosti, jako většinu lidí. Navíc je musí řešit pod drobnohledem bulvárních médií a ta je rozhodně nešetří.

V roušce Evině
28. 7. 2020 19.30

Další zajímavosti