Mimořádná opatření, Covid-19

Vysněná role Simony Stašové

Po Elišce Balzerové a Báře Hrzánové je Simona Stašová další vynikající hereckou osobností, s níž se karlovarské publikum setkává nejčastěji. Její one woman show Shirley Valentine patří na scéně KMD k neúspěšnější a nejhranějším vůbec. Oblíbená je i další inscenace, v níž exceluje, Filumena Marturano. Simona Stašová se v ní převtělila do postavy prostitutky, snažící se donutit otce svých dětí, aby si ji vzal a je schopná pro to udělat cokoliv.
Komedie italského dramatika Eduarda De Filippa se celosvětově proslavila především díky slavnému filmu Manželství po italsku, s nezapomenutelnými výkony Sophie Lorenové a Marcella Mastroianniho. Simona Stašová se tak společně se Svatoplukem Skopalem ocitli v nelehké situaci, kdy jsou s tímto hvězdným párem srovnáváni. Ale jen těžko si lze představit, že by je u nás představoval někdo jiný. Ostatně, Simona Stašová si Filumenu předtím zahrála i ve skvělé, stejnojmenné rozhlasové inscenaci, v režii Lídy Engelová. 
Na vysněnou roli však čekala šestatřicet let. To, že se stane jednou z jejích nejvýznamnějších, jí totiž ještě jako studentce předpověděl překladatel této hry Oldřich Kautský. „Já jsem si to zapamatovala, byla jsem potichoučku, protože jsem samozřejmě nechtěla, aby mi to nikdo vyfoukl. Jsem moc ráda, že jsem si takovou dobu počkala,“ prozradila Simona Stašová.  Její výkon dokonce ocenila i italská média, která psala o tom, že Filumena Marturano mluví také česky. 

Filumena Marturano
neděle 3. listopadu 19.30

Další zajímavosti