Mimořádná opatření, Covid-19

Vzpoura nevěst s nabízí nejen skvělou zábavu, ale také atraktivní módní přehlídku s populárními herečkami

Téma svatebních příprav je velmi vděčné a to jak ve filmových, tak divadelních komediích. Většinou jde také o atraktivní podívanou, protože různé scény, odehrávající se ve svatebních salónech, diváky potěší i přehlídkou svatebních modelů. A právě takovou nabízí i původní česká komedie „Vzpoura nevěst“ v nastudování pražského Divadla Palace.
Hlavní hrdinkou je agilní majitelka svatební agentury a zároveň psycholožka, která své zákaznice připravuje na nejkrásnější den života ve speciálním „výcvikovém“ středisku. V něm se postupně ocitnou dcery nebo jejich matky, ztělesňující různé charaktery a především problémy, jimž mnohé nevěsty čelí těsně před svatbou. A že jich není málo.  Kromě vtipných etud hranici grotesky, nechybí ani řada populárních písniček, protože jeden z úkolů, jaké musí účastnice výcviku splnit, je zazpívat některou z nich.
Hlavní předností „Vzpoury“ nevěst je ovšem herecké obsazení, jemuž vévodí Zuzana Slavíková v roli suverénní doktorky Zapletalové.  Výbuchy smíchu obstarávají i její kolegyně, například Daniela Šinkorová, hrající zdatnou manažerku, jež však v soukromém životě často selhává, Lída Rašilovová coby XXL venkovská naivka, pro niž řízek znamená více než láska či lepá Miluše Bittnerová jako svérázná pornohvězda.  V „babinci“ se neztratí ani jediný muž, gay Marek (Richard Trsťan). Také přehlídka jeho výstředních modelů stojí za to.

Vzpoura nevěst
Úterý 31. srpna 19.30

Další zajímavosti