Mimořádná opatření, Covid-19

Začátek divadelní sezóny je úchvatný!

Mimořádně bohatý a atraktivní program připravilo svým divákům Karlovarské městské divadlo poté, co zahájilo podzimní část sezóny. Kromě jubilejního, desátého ročníku divadelní přehlídky BEST FEST a hvězdného koncertu jazzového festivalu JAZZFEST, se tento pátek uskuteční i další premiéra Činohry KMD, inscenace celosvětově proslulé divadelní hry Petera Quiltera Je úchvatná!
Také tentokrát spojili síly herci Západočeského divadla v Chebu a KMD, aby pod vedením režiséra Romana Meluzína nastudovali komedii, která se u nás proslavila především díky filmu Božská Florence s Meryl Streepovou. Připomíná příběh Florence Jenkinsové, která se do dějin vážné hudby zapsala coby nejhorší zpěvačka všech dob. Svérázná mecenáška natolik toužila po kariéře operní divy, že se jí to nakonec podařilo. Přestože zpívala falešně a vystupovala v šokujících kostýmech, dokázala zdolat i metu mnoha umělců, slavnou newyorskou koncertní síň Carnegie Hall.  Za překvapivým úspěchem stála ale nejspíše skutečnost, že byla velmi bohatá a vstupenky na její koncerty si často kupovali přátelé nebo byly rozdávány v rámci charity. Svůj sen si navíc Florence splnila až v době, kdy byla vážně nemocná. Za pár dnů po svém životním triumfu dostala těžký infarkt a do měsíce zemřela.
Pro herečky je role nejhorší zpěvačky nesmírně náročná, musí se totiž často naučit falešně zpívat a rozhodně to není jednoduché. A publikum musí natolik zaujmout, aby kvůli příšerným áriím neuteklo ze sálu. Většině z nich se to naštěstí podaří a platí to i Kateřině Pokorné v hlavní roli. Zpívá a vypadá stejně hrozně jako Florence.  Společně s ní účinkují Radek Bár, Ondřej Kolín, Vladimíra Vítová, Magdaléna Hniličková a Pavla Janiššová.

Je úchvatná!
Premiéra - pátek 25. října 19.30

Další zajímavosti