PŘESUNUTÉ představení Na Vánoce budu gay

Lucie Domesová

stálý host

Na karlovarském jevišti ji lze vidět jako paní Wienerovou v autorském muzikálu Musíme si pomáhat (režie Zdeněk Bartoš, 2023) a v Chebu jako královnu Alžbětu v inscenaci Babička drsňačka (režie Jiří Hajdyla, 2021) a Hindi v Mikve (režie Adam Doležal, 2022).

  • Narozena v Praze.
  • Absolventka pražské Konzervatoře; během studií pracovala v České televizi, zejména ve vysílání pro děti.
  • V angažmá v Karlových Varech je celou profesní kariéru, v minulosti hrála např. Bianku v Shakespearově komedii Zkrocení zlé ženy, Lízu v Obchodníkovi s deštěm, Goluxe ve Třinácterých hodinách nebo Sheilu Carterovou v Ayckbournově Aby bylo jasno, v novodobé historii pak třeba roztomilou alkoholičku slečnu Furnivalovou v Komedii potmě (2012), vrchní čarodějnici Bertu Braunovou v rodinném představení Havrane z kamene...  (2013), Charmian v Antoniovi a Kleopatře (2014), několik rolí v koprodukčních muzikálech Divotvorný hrnec (2013) a Adéla ještě nevečeřela (2016), Heddu Becherovou Baierovou v Tajemství pánů Becherů (2017) a Babičku ve Sněhové královně (režie Michal Hába, 2018). Carol Strong v muzikálu Chyť mě, jestli na to máš (režie Zdeněk Bartoš, 2020).
  • Pracovala jako redaktorka časopisu Promenáda, moderovala živé vysílání Českého rozhlasu Plzeň a spolupracovala s kabelovou televizí Ostrov.
  • Je spoluorganizátorkou dění v Klubu Paderewski na karlovarské scéně Husovka a herečkou karlovarského Divadla v patře, kde účinkovala v několika náročných komorních inscenacích, např. Náhlé neštěstí Daniely Fischerové a monodramatech Stěhování duší či Drana. Také spolupracuje s karlovarskou Poetickou skupinou Drahomíra. 
  • Hraje Palomu v Psích dnech autora Matěje Samce a režisérky Natálie Deákové; pod hlavičkou pražské MeetFactory je projekt uváděn v prostoru bývalého koupaliště pod Barrandovskými skalami. Také účinkuje v inscenaci Víra! Láska! Naděje? ve Vršovickém divadle MANA (režie Josef Kačmarčík, 2021).