On-line nákup Darkových poukazů.

Divadelní komedie
Činohra Karlovarského městského divadla

Komedie o smyslu a problémech samotné existence divadla. Každé z postav neodolatelně vtipné a zároveň jímavé hry finského autora se tento smysl jeví trochu jinak. Neúspěšný autor hledá nedosažitelné „velké" myšlenky, divadelní ředitelka se snaží poctivě balancovat mezi splněním vyššího uměleckého poslání a uspokojením zábavychtivých diváků, dvě herečky a dva herci usilují naplnit vlastní představu o seberealizaci, jadrná „žena z lidu" onen vyšší smysl nepřeceňuje, a přece ho spatřuje v konání každého z nich, a zkušený věkovitý inspicient to vše glosuje slovy :  „Divadlo je bordel a náš úkol je vyhovovat obecenstvu. Poskytovat mu vzrušení a senzace, za který jsou lidi ochotní zaplatit u kasy."
Děj komedie naplňuje horlivé zkoušení doposud nedopsané divadelní hry, do něhož se mísí osobní lidské problémy každého ze zúčastněných, které ústí do humorných zápletek. Hra spěje
k laskavému i nevyhnutelnému zjištění, že ať děláme divadlo pro cokoli a navzdory čemukoli, je dobré, že ho děláme a „show must go on!"
Divadelní komedie se v nám blízkých krajích hrála nejprve s velkým úspěchem v Bratislavě. Potom dorazila do českých zemí a dočkala se několika inscenací, mimo jiné v Národním divadle moravskoslezském a v Divadle na Vinohradech.

Podrobnosti

Autor
Bengt Ahlfors
Režie
Michal Przebinda
Scéna
Marta Rozskopfová
Dramaturg
Jana Pithartová
Délka
120 min.
Žánr
činohra