Mimořádná opatření, Covid-19

Krysáci a ztracený Ludvík
Divadlo D5

Nedělní pohádkové odpoledne bude patřit Krysákům. Diváky navíc čeká překvapení.
Publikum Karlovarského městského divadla se může na nedělních pohádkových představeních pravidelně setkávat s oblíbenými hrdiny, které zná nejen z knížek, ale také z televizních Večerníčků. K těm, které si v poslední době získaly velikou popularitu, patří i animovaný seriál Krysáci z produkce České televize. Již patnáct let baví publikum veselými a originálními příběhy, odehrávající se na nezvyklém místě: velké městské skládce. Krysáci Hodan a Hubert, potkan Eda a sádrový trpaslík Ludvík, z nichž se stanou velcí kamarádi, zde prožívají různá napínavá, často až neuvěřitelná dobrodružství.
A právě z těchto Večerníčků čerpá mimořádně úspěšné představení Krysáci a ztracený Ludvík, které nastudovalo profesionální pražské Divadlo D5. Všude, kam s ním zavítá, vyvolává velké nadšení, především díky náročným hereckým výkonům, atraktivní výpravě, ale i známým melodiím a písničkám.
Diváky, kteří jej navštíví v Karlovarském městském divadle v neděli 9.ledna, navíc čeká další příjemné překvapení, obdrží totiž zdarma vstupenku na výstavu, nazvanou Krysáci, připomínající loutky i rekvizity právě z animovaných Večerníčků. V interaktivní galerii Becherova vila bude přístupná až do 6.února t.r.

---

Hubert, Hodan, dva krysáci, Eda, laboratorní potkan z Prahy a Ludvíček, sádrový́ trpaslík. Tak to je nerozlučná parta, která zažívá na malém smetišti poblíž Vizovic jedno dobrodružství za druhým. Zrovna teď je čeká jedno opravdu veliké. Totiž, Ludvík se ztratil! Začíná nebezpečná pátrací akce. Nejdřív se všichni vypraví za moudrým a všeznalým pavoukem Pechem, který́ si z nich ovšem dělá jenom samá šprťouchlata a legrácky! Skončí potkan v žaludku lstivé Klotyldy? A co Ludvík? Shledají se s ním ještě vůbec? Vrátí se všichni šťastně domů? To se dozvíte, když přijdete na naši pohádku.

Každý návštěvník divadelního představení, obdrží volnou vstupenku na návštěvu výstravy v Interaktivní galerii Becherova vila.
Výstava potrvá do 6. února 2022. Otevřeno denně kromě pondělí 10 - 17 hodin.

Podrobnosti

Autor
Cyril Podolský, Martin Šinkovský, Libor Jeník
Režie
Libor Jeník
Hrají
Dita Zábranská/ Jana Michalov Birgusová/ Eliška Ochmanová, Jiří Kohout/ Radovan Snítil, David Voráček/ Libor Jeník, Radim Jíra/ Josef Zýka
Žánr
pro děti