On-line nákup Darkových poukazů.

František Špaček

stálý host

Na jevišti Karlovarského městského divadla je k vidění jako Roger Strong, pilot a pacient v muzikálu Chyť mě, jestli na to máš (režie Zdeněk Bartoš, 2020) a jako profesor Vavari v hudební revue Kdyby tisíc klarinetů (režie Zdeněk Bartoš, 2022).

  • Narozen v Praze.
  • Vystudoval pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy, obor učitelství tělesné výchovy, v letech 1984-1988 studoval na konzervatoři pro pracující, několikrát hostoval v Disku a spolupracoval se současnou špičkou operní i činoherní režie Jiřím Nekvasilem.
  • V karlovarském Divadle Vítězslava Nezvala byl v angažmá v letech 1988-1990; v té době hrál např. pana France v Jiráskově Lucerně (režie Karel Třebický, 1988), Heinze Korna v Karvašově Soukromé oslavě (režie Ota Ševčík, 1989), Johana ve Fischerové Báji (režie Karel Třebický, 1989) či průvodce zvaného Dopověz v Malovaném na skle (režie Zdeněk Staňkovský, 1990).
  • Po krátkém příbramském angažmá se jeho médiem stal rozhlas (Rádio Praha, Plus, Alfa, Nová Alfa a Country).
  • Spolupracuje na inscenacích pražské Balbínovy poetické hospůdky – ve Steinbeckově dramatu O myších a lidech hraje Curleyho, ve variaci na Havlovu Vernisáž Michala.
  • Do Karlovarského městského divadla se vrátil jako Octavius v Shakespearově hře Antonius a Kleopatra (2015), poté hrál lékaře Baiera v komedii Karel IV. aneb Strasti Otce vlasti (2016), J. W. Goetha, architekta Lappera a Gustava Bechera v Braunreiterově Tajemství pánů Becherů (2017), ve všech případech v režii Jiřího Seydlera. Dále jsme ho viděli jako zemského školního inspektora a továrníka Krhounka ve Škole základ života (režie Zdeněk Bartoš, 2019). V současné době uvádí ve vlastní produkci inscenaci Haprdáns Ivana Vyskočila.