Změna provozní doby pokladny divadla v období prázdnin.
Zrušené představení Jak Kubrt se Sněhurkou jeli vlakem

Karel IV. aneb Strasti Otce vlasti
Činohra Karlovarského městského divadla

I Karel IV., ač monarcha, je pouhý člověk... Vládne pro větší slávu Boží a chce Evropu sjednotit
z jejího středu - tedy z Čech - a usiluje o to z místa, kde si léčí zraněné stehno - tedy z loketského hradu, který je plný vzpomínek na jeho matku Elišku Přemyslovnu. V nejlepším věku, lehce po čtyřicítce, dosáhl zdánlivě všeho, co si muž může přát - je císařem římským a potřetí se oženil s o dvacet let mladší Annou Svídnickou. Jenomže! Aby vše bylo, jak mu ambice velí, potřebuje ještě dvě věci: legendu, která by šířila mezi lidem slávu jeho i jeho skutků - a samozřejmě následníka trůnu... Komediální příběh o Karlovi IV., objevení karlovarského vřídla a početí Karlova syna Václava je první částí dlouhodobého projektu inscenací o historii i současnosti Karlovarského kraje.

Podrobnosti

Autor
Jiří Seydler
Režie
Jiří Seydler
Výprava
Dana Hávová
Hudba
Jiří Šlupka Svěrák
Dramaturgie
Petra Richter Kohutová
Délka
140 min.
Žánr
činohra
Karel IV. aneb Strasti Otce vlasti (2016) - Lucie Domesová (Vypravěč), Radek Bár (Tristan), Magdaléna Hniličková (Alvína), Jiří Švec (Ursino), Viktor Braunreiter (Šašek) 
Karel IV. aneb Strasti Otce vlasti (2016) - Lucie Domesová (Vypravěč), Tereza Švecová (Alvína), Radek Bár (Tristan), Jiří Švec (Ursino) 
Karel IV. aneb Strasti Otce vlasti (2016) - Martin Jurajda (Karel IV.), Viktor Braunreiter (Šašek), František Špaček (Baier) 
Karel IV. aneb Strasti Otce vlasti (2016) - Magdaléna Hniličková (Alvína), Jiří Švec (Ursino), Lucie Domesová (Vypravěč), Radek Bár (Tristan) 
Karel IV. aneb Strasti Otce vlasti (2016) - Martin Jurajda (Karel IV.), Alexandra Ptáčková (Anna Svídnická) 
Karel IV. aneb Strasti Otce vlasti (2016) - Radek Bár (Tristan), Lucie Domesová (Vypravěč), Jiří Švec (Ursino), Tereza Švecová (Alvína) 
Karel IV. aneb Strasti Otce vlasti (2016) - Martin Jurajda (Karel IV.), František Špaček (Baier), Viktor Braunreiter (Šašek) 
Karel IV. aneb Strasti Otce vlasti (2016) - Martin Jurajda (Karel IV.), Viktor Braunreiter (Šašek), Alexandra Ptáčková (Anna Svídnická) 
Karel IV. aneb Strasti Otce vlasti (2016) - Aleš Háma (Karel IV.), František Špaček (Baier) 
Karel IV. aneb Strasti Otce vlasti (2016) - Viktor Braunreiter (Šašek), František Špaček (Baier), Aleš Háma (Karel IV.) 
Karel IV. aneb Strasti Otce vlasti (2016) - Tereza Kostková (Eliška), Aleš Háma (Karel IV.) 
Karel IV. aneb Strasti Otce vlasti (2016) - František Špaček (Baier), Aleš Háma (Karel IV.), Viktor Braunreiter (Šašek), Alexandra Ptáčková (Anna Svídnická) 
Karel IV. aneb Strasti Otce vlasti (2016) - Eliška Huberová Malíková (Anna Svídnická), Martin Jurajda (Karel IV.) 
Karel IV. aneb Strasti Otce vlasti (2016) - Eliška Huberová Malíková (Anna Svídnická), Martin Jurajda (Karel IV.)