On-line nákup Darkových poukazů.

Jiří Švec

stálý host

Na jevišti KMD hraje hlavní mužskou roli Jaroslava Šafrána v hudební revue Kdyby tisíc klarinetů (režie Zdeněk Bartoš, 2022), také Šprta, Krejčího, Doktora, Barmana, Právníka a Pacienta v muzikálu Chyť mě, jestli na to máš (režie Zdeněk Bartoš, 2020) a Džordže ve Hře, která se zvrtla (režie Zdeněk Bartoš, 2021).

  • Narozen v Ostrově, cítí se být karlovarským patriotem.
  • Vystudoval Střední pedagogickou školu se zaměřením na dramatickou výchovu a Mezinárodní konzervatoř Praha, obor zpěv.
  • Od roku 2006 hraje v Divadle Dagmar, např. v inscenacích Já, Holden (Holdena), Pozdravuj všechny doma (vězně), Hra na Zuzanku (Cipolda, Císaře, Policajta), Doba vzletu (J. L. Racka) nebo Soví zpěv (Larse), nebo Osm statečných (Pavel Litvinov), to vše pod vedením režisérky Hany Frankové.
  • Hostuje v Pouličním divadle Viktora Braunreitera.
  • V RockOpeře Praha působil v několika muzikálech – např. v Romeovi a Julii, kde hrál Romea, nebo v 7 proti Thébám, podobně v pražském divadle Hybernia hrál Šaška v symfonicko-rockovém muzikálu Králové Avalonu.
  • Byl lídrem karlovarské kapely Holden, teď věnuje pozornost projektu Loudky, napsal scénickou hudbu pro chebské inscenace Sylvie a Můj romantický příběh, také je zakladatelem a ředitelem multižánrového hudebního festivalu Rock iN Roll. Vlastní BeachCamp v Nové Roli, v němž mimo jiné probíhala část zkoušek Sněhové královny.
  • Působí v mluveném i hudebním dabingu.
  • V Karlovarském městském divadle se uvedl jako Tomáš v Nevěstě pro hastrmana (režie Karol Skladan, 2014), dále byl k vidění jako komediant ve hře Jiřího Seydlera Karel IV. aneb Strasti Otce vlasti (režie Jiří Seydler, 2016), v mnoha rolích v muzikálu Adéla ještě nevečeřela (režie Zdeněk Bartoš, 2016) a rovněž v několika (zejména zvířecích) rolích v pohádce Konec strašidel ve Svatošských skalách (režie Jiří Seydler, 2017). V Tajemství pánů Becherů hrál doktora Mitterbachera a Karla Laubeho (režie Jiří Seydler, 2017) a v koláži Boryš umí po skalinách několik rolí (režie Zdeněk Bartoš, 2018), Sněžného čerta ve Sněhové královně (režie Michal Hába, 2018) a básníka a estéta Daniela Boukala ve Škole základ života (režie Zdeněk Bartoš, 2019). V Chebu aktuálně hraje role Démodoka a Theiresia v inscenaci Odysseus (režie Josef Kačmarčík, 2020) a psa a frontmana kapely Häf v Sylvii (režie Adam Doležal, 2021).